Děcka valíme do nebe!

20.03.2017 10:18

Děcka valíme do nebe! Takto sa volá, kniha, ku ktorej som sa pred nedávnom dostala. Opisuje krátku, ale o to intenzívnejšiu cestu moravského farára Roberta Maria Mayera alebo Robka - ako ho všetci nazývali. Jeho pozemská púť do neba, v úlohe farára, začala nečakane a to až po prekročení hranice dospelosti, po zmene vnímania života a svojej úlohy v ňom. Dokázal si podmaniť nie jedno srdce farníka a poukázať na dôležité hodnoty, ktoré určite nikoho nepustia z cesty. Životný príbeh tohto mladého farára, prekvapoval všetkých. Nikto nepredpokladal, že tento človek takto rýchlo povalí do neba...

Paralelne k tejto knihe som prečítala príbehy s dobrými radami na cestu do neba od farára Maroša Kuffy z východného Slovenska. Jeho knihy – Maturita z lásky a Kazateľnica života - v krátkych ale trefných príhodach hovoria o živote a postojoch tohto húževnatého človeka. Tento muž sa tiež až v dospelosti rozhodol zasvätiť svoj život Bohu a nevybral si jednoduchú cestu. Využil všetky cnosti a každý deň si ich upevňuje a overuje na ľudoch vo svojej farnosti. Jeho názory už zasiahli väčšiu časť „Česko-Slovenka“ a pomáhajú veriacim aj neveriacim zakotviť pevnejšie vo viere aj v živote. O tomto farárovi sa dá dozvedieť nie len z kníh, z našej farnej knižnice, ale aj z prednášok a dokumentov na internete.

Prajem veľa obohacujúcich čitateľských zážitkov

S pozdravom Alexandra Bobulová

Knihovnička Farnosti Jimramovska Kostel narození Panny Marie, Jimramov,