Fynn: Panne Bůh, tady Anna

20.02.2019 20:55

Už na první pohled jméno autora i název díla naznačuje formu moderního románu, který se na 272 stranách před čitatelem otevírá. Autor Fynn (pseudonym) na jedné straně zahaluje věci do velikého tajemství, a na druhé straně přesně někde až vědecky zachycuje realitu. Na to použil dítě, jako hlavní hrdinku. Při dlouhém rozebírání konkrétních, obyčejných až banálních jevů, které nechápou často dospělí lidé se vynořují jiné pojmy - realita, nebe, život, víra, fakta, fikce, subjektivita, objektivita, důležitost a nepodstatnost - které spojí filozofickou a příběhovou část. Kdo ví, jak to opravdu je. Anna? Fynn? Já? Vy? Bůh?

Upozorňuji, že román je hodně filozofický, kdo nemá hodně času na přemýšlení o podstatě života, tak ať ho …….. Vyhodnoťte si to sami. Kdo není jako dítě, nedostane se do nebeského království….

Zajímavý a duchaplný čas při čtení

Přeje vaše knihovnice Alexandra

Knihovnička Farnosti Jimramovska Kostel narození Panny Marie, Jimramov,